با راهکار مانیتورینگ زبیکس آنلاین آسوده خاطر مانیتور کنید.

امروز راه‌اندازی کسب و کارهای آنلاین بیش از پیش گسترش یافته‌اند و در نتیجه رقابت در این صحنه بیش از پیش افزایش یافته است. دسترسی (availability) مناسب از جمله مواردی است که می‌تواند در موفقیت و یا عدم موفقیت یک کسب و کار آنلاین نقش حیاتی داشته باشد. در همین جهت کنترل و مانیتورینگ سیستم در جهت شناسایی و رفع مشکلات سیستم در اسرع وقت از جمله امور ضروری است که بایستی مکانیزم‌های مناسب جهت پیاده‌سازی آن مورد استفاده قرار گیرد.

همچنین با توجه به شرایط سازمان‌ها و دورکاری نیروها، دسترسی به منابع سازمان و بررسی وضعیت آن‌ها با محدودیت‌هایی روبرو شده است. از سوی دیگر بسیاری از سازمان‌ها دارای تیم‌های فنی جهت پیاده‌سازی ساختارهای مانیتورینگ یکپارچه نمی‌باشند.

در جهت پاسخگویی به این نیازهای ضروری، تیم کلادینو با همکاری نمایندگی رسمی زبیکس در خاورمیانه، خدمتی خاص را در نظر گرفته است، زبیکس آنلاین. در این سیستم مانیتورینگ جامع زبیکس به عنوان یکی از برترین سیستم‌های مانیتورینگ در سطح جهان به صورت آنلاین و با پشتیبانی نمایندگی رسمی این سیستم در دسترس شما است. شما می‌توانید بدون نیاز به صرف وقت و انرژی تیم فنی مجموعه خود بهترین سیستم مانیتورینگ را به راحتی در اختیار داشته و رضایت مشتریان خود را بیش از پیش تامین نمایید.

دریافت مشاوره | ۰۲۱-۲۶۴۰۲۴۵۲

چرا زبیکس؟

سیستم مانیتورینگ ZABBIX که از قوی‌ترین و شناخته‌شده‌ترین سیستم‌های مانیتورینگ در دنیا است در سال ۲۰۰۱ برای اولین بار معرفی گردیده است. از آن زمان تاکنون، با توسعه روزافزون این سیستم توسط تیم‌های فنی این سیستم و دریافت بازخوردهای مشتریان و اعمال آن‌ها، زبیکس توانسته است به عنوان یکی از بهترین سیستم‌های مانیتورینگ در سطح جهان توسط موسساتی مانند موسسه Gartner شناخته شود. هم‌اکنون این سیستم در سازمان‌هایی از جمله شرکت‌ هواپیمایی ایرباس، شرکت Nokia و بسیاری شرکت داخلی مانند مجموعه دیجی‌کالا، ایرانسل، بانک پارسیان و شرکت شاتل در حال استفاده می‌باشد.

ویژگی‌های زبیکس آنلاین

بهره‌گیری از زیرساخت‌های پرقدرت کلادینو و ویژگی‌های جامع زبیکس، این امکان را ایجاد نموده است تا زبیکس آنلاین از هر دو منظر سخت‌افزار و نرم‌افزار از عملکرد بالایی برخوردار باشد. از جمله ویژگی‌های این سیستم می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

مانیتورینگ تجهیزات و نرم‌افزارها

 • بررسی سامانه‌های تحت وب و وبسایت‌ها در سطح جزیی و از دید کاربر
 • بررسی و کنترل قطعی و خاموشی سرویس‌ها
 • امکان مانیتورینگ انواع محیط‌های مجازی‌سازی و ماشین‌های مجازی
 • امکان بررسی کامل میزان مصرف منابع از قبیل پهنای باند به تفکیک کاربر، منطقه و …
 • امکان شناسایی مشکلات به صورت آنی
 • امکان تعریف سناریوهای مختلف جهت بررسی شبکه
 • بررسی اطلاعات مربوط به تمامی سیستم‌های عامل
 • امکان مانیتورینگ انواع پایگاه‌های داده
 • بررسی در دسترس بودن تجهیزات اعم از سرور، سوییچ، روتر، سنسور و سایر موارد بدون محدودیت از جهت شرکت سازنده

قابلیت‌های مدیریتی

 • امکان تعریف دسترسی‌‌ها مختلف برای نفرات و گروه‌های کاری گوناگون
 • امکان تعریف گزارشات خاص منظوره و شخصی‌سازی‌شده
 • قابلیت تعریف حدود آستانه دلخواه و متناسب با معیار مورد سنجش
 • قابلیت افزایش و کاهش موارد مورد بررسی به آسانی
 • امکان تعریف بازه‌های زمانی جمع‌آوری داده بر اساس نیاز و منابع
 • امکان تعریف نقشه‌ها و گراف‌های تعاملی جهت بررسی دقیق سیستم در کمترین زمان
 • امکان ارسال خودکار هشدارها به نفرات مسئول از روش‌های گوناگون از جمله ایمیل، پیامک، تیکت، تماس، تلگرام و سامانه‌های ویژه سازمانی
 • قابلیت شناسایی و رفع خودکار مشکلات در موارد تعریف شده
 • قابلیت پیش‌بینی جهت مدیریت کارآمد سیستم
 • امکان رتبه‌بندی مشکلات برحسب اهمیت
 • ظاهر کاربرپسند

علاوه بر این شما می‌توانید از پشتیبانی تخصصی تیم فنی نمایندگی این سیستم در خاورمیانه به آسانی استفاده کرده و بدون نگرانی از سیستم مانیتورینگ تمرکز خود را بر روی فعالیت‌های اصلی خود قرار دهید.

نحوه دریافت زبیکس آنلاین

برای دریافت زبیکس آنلاین در قدم اول نوع راهکار خود را انتخاب نمایید. برای پاسخگویی هر چه بیشتر با موارد مدنظر شما، زبیکس آنلاین به دو صورت زیر در دسترس است.

اولین مدل، زبیکس آنلاین تحت سرور مجازی است. اگر ساختار شما به گونه‌ای است که صرفا به مانیتورینگ برخی از تجهیزات و سرویس‌ها نیاز دارید،‌ این ساختار مناسب شما است. در این حالت بستر مانیتورینگ شما بر روی بستر سخت‌افزاری ابری کلادینو، که بر روی بهترین مراکز داده ایران قرار گرفته است، ایجاد شده و شما می‌توانید به راحتی به آن دسترسی داشته و فعالیت‌های مانیتورینگ خود را صورت دهید.

در صورتی که حجم موارد مدنظر شما زیاد است و یا به دلایل سازمانی علاقه‌مند به داشتن سروری قدرتمند به صورت فیزیکی برای اهداف مانیتورینگ هستید، زبیکس آنلاین به صورت سرور اختصاصی برای شما مناسب است. در این حالت شما بهترین کیفیت سخت‌افزاری برای یک سرور اختصاصی، مانند هاردهای SSD را در اختیار خواهید داشت.


سپس کافی است از طریق ‌Info@cloudino.ir درخواست خود را ارسال نمایید تا تیم کلادینو در سریعترین زمان با شما تماس حاصل نمایند. همچنین در صورتی که برای انتخاب میان راهکارها و یا دریافت جزییات بیشتر سوالی دارید نیز مشاورین کلادینو آماده پاسخگویی هستند. برای دریافت مشاوره می‌توانید سوالات خود از طریق ارسال ایمیل به آدرس فوق بیان نمایید. سپس کارشناسان جهت ارائه اطلاعات مدنظر شما تماس حاصل می‌نمایند.

سوالات متداول

زبیکس آنلاین بر پایه سیستم مانیتورینگ جامع زبیکس پیاده‌سازی شده است. زبیکس یکی از معروف‌ترین سیستم‌های مانیتورینگ شبکه در سطح جهان است که توسط بسیاری از شرکت‌های بزرگ داخلی و بین‌المللی مورد استفاده قرار گرفته است. این سیستم در چندین سال اخیر همواره به عنوان پرچم‌دار حوزه مانیتورینگ از جانب موسساتی مانند ‌Gartner و ITCentral معرفی گردیده است. در راهکار زبیکس آنلاین شما امکان استفاده از این سیستم را با امکاناتی ویژه مانند پشتیبانی فنی کامل از جانب نمایندگی زبیکس و همچنین پیاده‌سازی در بستر حرفه‌ای کلادینو خواهید داشت.

شما می‌توانید درخواست خود را از طریق ‌Info@cloudino.ir ارسال نمایید. پشتیبانان کلادینو در اسرع وقت جهت هماهنگی و تحویل سرویس با شما تماس خواهند گرفت.

زبیکس آنلاین از انواع پروتکل‌ها مانند انواع نسخه‌های SNMP، HTTP، SSH، JMX و Telnet پشتیبانی می‌نماید. همچنین شما می‌توانید از انواع Agentها نیز استفاده نمایید.

خیر. در زبیکس آنلاین شما هیچگونه محدودیتی در مانیتورینگ تجهیزات اعم از سرور، سوییچ، روتر، سنسور و سایر موارد نخواهید داشت. شما حتی می‌توانید تجهیزات خاص خود را نیز از طریق زبیکس آنلاین مانیتور نمایید.

شما می‌توانید به راحتی انواع تجهیزات و سیستم‌ها را از طریق تعریف هاست و آیتم‌های مربوطه در سیستم زبیکس آنلاین تعریف کرده و آن‌ها را به بهرتزین شکل مانیتور نمایید. همچنین در صورت وجود هر گونه مشکل کارشناسان نمایندگی رسمی زبیکس در خاورمیانه پاسخگوی شما خواهند بود. 

بسته به میزان اهمیت داده‌ها و صلاح‌دید شما امکان تعریف بازه‌های دلخواه میسر است. شما حتی می‌توانید بازه‌های زمانی دلخواه را تا حد ۱ ثانیه نیز تعریف نمایید.

در زبیکس آنلاین شما امکان تعریف سناریو‌های مختلف را از نظر فرد دریافت‌کننده هشدار، زمان ارسال هشدار و نحوه ارسال هشدار دارید. روش‌های گوناگون از جمله ایمیل، پیامک، تیکت، تماس، تلگرام و سامانه‌های ویژه سازمانی توسط زبیکس آنلاین پشتیبانی می‌شود.

خیر ، از مزایای مهم این سیستم امکان ورود چند ادمین به صورت همزمان، حتی با تعریف سطح  دسترسی‌های مختلف است.

تمام راهکارهای کلادینو دارای پشتیبانی ۲۴ ساعته هستند. شما می‌توانید از طریق تماس، تیکت و چت آنلاین در ساعات اداری و از طریق ارسال تیکت در سایر زمان‌ها درخواست‌های خود را مطرح نمایید. تیم پشتیبانی کلادینو آماده پاسخگویی به شما هستند. همچنین راهکار زبیکس آنلاین با همکاری با نمایندگی زبیکس در خاورمیانه طراحی گردیده و توسط کارشناسان فنی آن مجموعه نیز از نظر فنی به طور کامل پشتیبانی می‌شود.

دریافت مشاوره | ۰۲۱-۲۶۴۰۲۴۵۲