چگونگی-ساختن-VPS-در-Cloudino-min

چگونگی ساخت VPS در کلادینو

معرفی

ساخت VPS درCloudino بسیار راحت است. با ما همراه باشید تا در کمتر از یک دقیقه VPS خود را داخل کلادینو بسازید.

بزن بریم!

مرحله اول: ورود به کلادینو

برای ساخت VPS باید با استفاده از ایمیل و رمز عبور خود در کلادینو وارد سایت شوید. اگرهنوز کلادینویی نشدید پس عجله کنید و در چند ثانیه کلادینویی شوید.

مرحله دوم: ایجاد سرور

در این قسمت اگر شما موجودی کافی برای ساختن سرور را نداشته باشید گزینه‌ی ایجاد سرور برای شما غیر فعال است. در این صورت باید از طریق گزینه‌ی افزایش موجودی، موجودی حساب خود را افزایش دهید و بعد روی گزینه‌ی ایجاد سرور کلیک کنید.

صفحه اول ایجاد سرور در کلادینو

مرحله سوم: تنظیمات سرور

۱) در این مرحله از ساخت VPS در کلادینو ابتدا مرکز داده خود را انتخاب می‌نمایید. بعد از انتخاب روی انتخاب نوع سیستم عامل کلیک کنید و به صفحه‌ی بعد بروید.

انتخاب مرکز داده در کلادینو

۲) حال در این مرحله شما میتونید سیستم عامل دلخواه را به تفکیک نسخه های عرضه شده انتخاب کرده و روی گزینه ی مشخصات سرور کلیک کنید.

انتخاب سیستم عامل در کلادینو

و یا بجای انتخاب سیستم عامل ، در زیر منوی نرم افزار‌های آماده، نرم‌افزار مورد نظر خود را انتخاب کرده و در نهایت بر روی گزینه ی مشخصات سرور کلیک نمایید.

انتخاب نرم‌افزار در کلادینو

۳) حال می‌توانید قسمت مشخصات سخت افزاری سرور دلخواه خود رو انتخاب کنید.
طیف وسیعی از پیشنهادات با سخت افزارها و ظرفیت‌های حافظه متفاوت در کلادینو وجود دارد. شما می‌توانید هر نوع سرور مدنظر خود را از ارزون‌ترین و کوچیک‌ترین پیشنهاد کلادینو برای ساخت سرور WordPress، که دارای یک گیگابایت CPU ،RAM یک هسته‌ای و ۳۰ گیگابایت حافظه پرسرعت است تا موارد قوی‌تر و پرسرعت‌تر به راحتی انتخاب نمایید.
بعد از انتخاب مشخصات سرور، بر روی گزینه های بیشتر کلیک کنید.

انتخاب مشخصات سخت افزاری سرور در کلادینو

۴) در این مرحله از ایجاد VPS، شما امکان انتخاب و تنظیم ویژگی‌های بیشتری بر روی سرور خود را دارید، مواردی مانند IPv6، Private Network و …
همین طور می‌توانید اسم سرور را تغییر دهید. توجه داشته باشید اسمی که در این بخش از ایجاد سرور کلادینو انتخاب می‌کنید به عنوان Hostname سرور شما نیزدر نظر گرفته می‌شود.در نهایت بعد از انجام تنظیمات بر روی گزینه‌ی تائید نهایی کلیک کنید.

تنظیم ویژگی‌های بیشتر در کلادینو

۵) در بخش پایانی تنظیمات سرور، مشخصات سرور خود را بازنگری کرده و پس از اطمینان از درستی اطلاعات بر روی گزینه‌ی ایجاد سرور من کلیک کنید.

بررسی نهایی اطلاعات سرور در کلادینو

حال پس از زمانی اندک سرور شما آماده است و می‌توانید از قسمت سرورهای شما، وضعیت و اطلاعات تمامی سرورهای خود را مشاهده کنید.

صفحه سرورهای شما در کلادینو


مرحله چهارم – ورود به VPS

در پایان و با ایجاد سرور، ایمیلی همراه با آدرس IP سرور و همین طور رمز عبور کاربر Root سیستم برای شما ارسال می‌شود و شما این امکان را خواهید داشت تا با استفاده از SSH به سرور خود متصل شوید.

به این نکته توجه کنید که:

  نحوه‌ی اتصال به سرور از طریق سیستم عامل های مختلف متفاوت است.

شما تنها چند دقیقه با سرور مدنظر خود فاصله دارید. فقط کافیه در کلادینو ثبت نام کنید.