رشد 25.54 میلیارد دلاری بازار تکنولوژی ابری در صنعت سلامت

رشد 25.54 میلیارد دلاری بازار تکنولوژی ابری در صنعت سلامت

تولید، مصرف، ذخیره‌سازی و به اشتراک‌گذاری داده‌ها در صنعت سلامت تغییرات زیادی را تجربه نموده است. صنعت سلامت در بهینه‌سازی روش‌های مدیریت داده مسیر طولانی را طی کرده است؛ از ذخیره‌سازی معمولی گرفته تا دیجیتالی کردن داده‌ها.

بخش سلامت نیز در نهایت مجبور به پذیرش تکنولوژی ابری شده است. پذیرش گسترده تکنولوژی ابری در این صنعت فراتر از صرفه‌جویی در ذخیره‌سازی داده‌ها در معماری ابری است.

مؤسسات بهداشتی و سازمان‌های درگیر در طرح‌های تحقیقاتی به سیستم‌هایی با قابلیت محاسبات بالا احتیاج دارند. به کارگیری رایانش ابری در اکوسیستم سلامت، مزایای مختلفی از جمله صرفه‌جویی در هزینه، افزایش انعطاف‌پذیری و مقیاس‌پذیری سیستم را برای سازمان‌ها به ارمغان آورده است.

علاوه بر این، استفاده از رایانش ابری باعث همکاری مناسب‌تر میان محققان با یکدیگر و همچنین با سرمایه‌گذاران گردیده است.

همه‌گیری بیماری COVID-19 تأثیر شدیدی را بر مردم، جوامع و مشاغل داشته است. این اتفاق بر روی صنایع گوناگون به نحو مختلفی تاثیرگذار بوده است، به طوری که موجب آسیب به برخی صنایع و رشد سایرین شده است.

به طور کلی انتظار می‌رود که صنایع سلامت و فناوری اطلاعات از جمله بخش‌هایی باشند که با رشد به دلیل بیماری کرونا مواجه شوند.

با توجه به پژوهش‌های جمع‌آوری شده توسط technavio، انتظار می‌رود در سال 2020، بازار جهانی تکنولوژی ابری در صنعت سلامت با 21.47% افزایش، رشد قابل توجهی داشته باشد، به نحوی که در سال 2021، این رشد به 23% نیز برسد.

همچنین بر طبق این پژوهش‌ها، پیش‌بینی می‌شود که بازار جهانی تکنولوژی ابری در حوزه سلامت در بازه سال‌های 2020-2024، 25.54 میلیارد دلار رشد خواهد یافت.

منبع:
https://www.businesswire.com/news/home/20200703005270/en/