راه اندازی فروشگاه ساز Magento در کلادینو

راه اندازی فروشگاه ساز Magento در کلادینو

معرفی

نسخه همگانی Magento یک اسکریپت متن‌باز است که به توسعه‌دهندگان جهت راه اندازی فروشگاه‌های آنلاین منحصر به فرد و ویژه کمک می‌کند. با استفاده از مجنتو قادر خواهید بود به راحتی به هر آنچه نیاز دارید دسترسی داشته و امکانات مورد نیاز خود را بر روی آن پیاده نمائید. از ویژگی‌های فروشگاه‌ساز Magento وجود هزاران توسعه‌دهنده برای نوشتن افزونه‌ها و طراحان حرفه‌ای برای تولید قالب‌های آن در سرتاسر جهان می‌باشد.
مجنتو تقریبا از تمامی زبان‌ها، واحدهای ارزی و همچنین واحدهای مالیاتی دنیا پشتیبانی می‌کند، تنها کافی است تا آن را راه اندازی نمایید. در این راهنما ما بر روی راه اندازی فروشگاه ساز Magento  بر روی سرور Ubuntu 16.04 تمرکز خواهیم کرد.

مرحله اول: ورود به کلادینو

برای راه اندازی فروشگاه ساز Magento ابتدا باید یک VPS نرم افزاری Magento بسازید. شما میتوانید در این مورد، از مقاله‌ی چگونگی ساخت VPS نرم افزاری در کلادینو کمک بگیرید.

مرحله دوم: تکمیل نصب Magento

بعد از تکمیل مراحل نصب VPS، سرور ابری در حالت آماده به کار قرار می‌گیرد.

برای تکمیل کردن مراحل نصب فروشگاه آنلاین شما می‌بایست ابتدا از طریق PuTTY  و یا هر ابزار دیگری به سرور خود متصل شوید. این کار با استفاده از سرویس SSH و از طریق نام کاربری و رمز عبوری که از طریق ایمیل دریافت کردید، امکان‌پذیر است.

راه اندازی فروشگاه ساز Magento در کلادینو - تکمیل نصب Magento

پس از اتصال به سرور ابری می‌بایست کد دستوری زیر را با جایگذاری مقادیر دلخواه اجرا کنید.

/var/www/html/magento2/bin/magento setup:install \
--admin-firstname="$FIRST_NAME" \
--admin-lastname="$LAST_NAME" \
--admin-email="$ADMN_EMAIL" \
--admin-user="$USERNAME" \
--admin-password="$PASSWORD" \
--db-user="magento" \
--db-password="Cloudino_123" \
--base-url="http://<public IP of Server">
راه اندازی فروشگاه ساز Magento در کلادینو - جایگذاری مقادیر

مقادیر FIRST_NAME، LAST_NAME، ADMN_EMAIL، USERNAME، PASSWORD را با مقادیر صحیح پر کنید.

در نظر داشته باشید که مقادیر db_user و db_password  مقادیر پیش‌فرض دیتابیس شما می‌باشند.

شما این امکان را دارید که قبل از اجرای کد دستوری، رمز عبور کاربر پیشفرض دیتابیس را تغییر داده، اطلاعات آن را در کد دستوری جایگزین کرده و سپس کد دستوری را اجرا کنید. برای این کار می‌توانید بخش انتهایی مقاله را مطالعه کنید. رمز تعریف شده از طرف شما می‌بایست شامل حروف و اعداد باشد.

راه اندازی فروشگاه ساز Magento در کلادینو - تعیین رمز

در صورتی که مراحل نصب به درستی انجام شود، در انتهای پردازش انجام شده پیغام SUCCESS دریافت خواهید کرد که در آن آدرس ورود به پنل ادمین نیز به نمایش درآمده است. این آدرس را در محلی ذخیره کنید تا در هنگام ورود به پنل ادمین آن را در انتهای IP سرور ابری خود وارد کنید.

برای باز کردن پنل Magento کافی است تا آدرس IP سرور خود را به صورت زیر در مرورگر وارد نمایید تا فروشگاه مجنتو برای شما باز شود.

 URL: http://ServerIP
راه اندازی فروشگاه ساز Magento در کلادینو - اتصال به صفحه Magento

مرحله سوم: ورود به پنل

برای ورود به پنل admin فقط کافی است IP  سرور را در مرورگر وارد کنید.سپس در انتهای آن آدرسی را که در مرحله قبل ذخیره کرده‌اید وارد نموده و کلید Enter را فشار دهید تا پنل برای شما باز شود.

 URL: http://ServerIP/admin_!!!! 
راه اندازی فروشگاه ساز Magento در کلادینو - پنل Magento

شما می‌توانید نام کاربری و رمز عبوری که برای ادمین هنگام اجرای کد دستوری تعریف کرده‌اید را وارد نمایید تا پنل کاربری Magento برای شما نمایش داده شود.

مرحله چهارم: شخصی سازی وب سایت

شما از طریق داشبوردی که وردپرس در اختیار شما قرار می‌دهد میتوانید وب سایت خود را با سلیقه‌ی خود شخصی‌سازی نموده و محصولات جدید را بر روی فروشگاه قرار دهید.

راه اندازی فروشگاه ساز Magento در کلادینو - شخصی سازی فروشگاه

همچنین با ورود به بخش Account Setting   امکان تغییر در اطلاعات کاربری وجود دارد.

راه اندازی فروشگاه ساز Magento در کلادینو - بخش اطلاعات کاربری
راه اندازی فروشگاه ساز Magento در کلادینو - وارد کردن اطلاعات کاربری

مرحله پنجم: تغییر اطلاعات پیش‌فرض پایگاه داده سرور

در این مرحله از راه اندازی فروشگاه ساز Magento ، سرور شما به همراه پایگاه داده MySQL نصب شده است. توصیه می‌کنیم جهت ارتقای امنیت سرور، رمز عبور کاربر Root پایگاه داده سرور، که به تمامی پایگاه‌های داده سرور دسترسی دارد و همین طور کاربر پیش‌فرض Magento که به پایگاه داده دسترسی دارد را در اولین فرصت تغییر دهید.

 	MySQL root password: cloudino
 	Magento DataBase Name: magento2
 	Magento User/Password on MySQL: magento/magento

پس از تغییر رمز عبور کاربر Magento ، کد دستوری موجود در مرحله دوم را به همراه رمز جدید کاربر پیش‌فرض دیتابیس اجرا کنید.

راه‌اندازی به اتمام رسید.

حال تمامی مراحل صورت پذیرفته است و شما می‌توانید به راحتی از فروشگاه خود استفاده نمایید. علاوه بر Magento نرم‌افزار‌های دیگری از جمله LAMP، وردپرس و نحوه نصب جنگو بر روی اوبونتو 18.04 نیز در دسترس شما است. با استفاده از کلادینو شما می‌توانید در کمترین زمان به نرم‌افزارهای مورد نظر خود دسترسی داشته و تمرکز خود را بر روی فعالیت‌های مهم‌تر خود قرار دهید.