آمار استفاده از تکنولوژی ابری طبق نظر مدیران فناوری اطلاعات

استفاده شرکت‌ها از تکنولوژی ابری چگونه است؟

طبق یک نظرسنجی که قبل از بحران ویروس کرونا از رهبران فناوری اطلاعات گرفته شده است، 25% از رهبران معتقد بودند که تا سال آینده تمامی برنامه‌های شرکت خود را به تکنولوژی ابری جابه‌جا خواهند کرد.

در این نظرسنجی که از 1283 رهبران فناوری اطلاعات توسط O’Reilly Media در ماه‌های ژانویه و فوریه گرفته شد، همچنین متوجه می‌شویم که مهاجرت به محیط‌های کاملا ابری فقط کاری برای شرکت‌های کوچک که فاقد بخش‌های بزرگ فناوری اطلاعات هستند، نیست.

17% از پاسخ‌دهندگان از سازمان‌های بزرگ (بیش از 10.000 کارمند) همین حالا 100% از برنامه‌های خود را به سمت تکنولوژی ابری سوق داده‌اند.

همچنین این نظرسنجی نشان می‌دهد که برخی سازمان‌ها انتظار دارند که استفاده از زیرساخت‌های مبتنی بر تکنولوژی ابری را افزایش دهند.

در حالی که 25% گفته‌اند همه چی به سمت تکنولوژی ابری سوق داده خواهد شد. قابل توجه است که بیش از 67% از سازمان‌ها برنامه جابه‌جایی بیش از 50% از حجم کارهای خود را به تکنولوژی ابری دارند و این خود به نوعی یک جابه‌جایی عظیمی می‌باشد.

در پست دیگری از سایت کلادینو آمار جدیدی از تاثیر کرونا بر بازار تکنولوژی ابری ارائه شده است می توانید برای آگاهی روند رشد تکنولوژی ابری به این مقاله مراجعه کنید.

منبع:
 https://www.zdnet.com/article/one-in-four-enterprises-will-be-all-cloud-within-a-year/#ftag=CAD-00-10aag7e